Partneři projektu

Medzinárodný detský spevácký festival pre sólistov vo veku 6-15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Ročník 2017

13 ročná Habrdová reprezentovala Slovenskú republiku na svetovom finále.

Porota spoločne s produkciou vybrala víťazku za SR Adrianu Habrdovú, ktorá sa zúčastnila národného finále ako hosť, ktoré sa uskutočnilo za sprievodu Bon Art Pops Orchetra v divadle Hybernia v Prahe dňa 22.2.2017. Bon Art Pops Orchestra, ktorý je zložený výhradne zo žien, už v minulosti na koncertoch doprevádzal také hviezdy ako je Miro Žbirka, Chinaski, David Koller, Marek Ztracený, Michal Hrůza, Janek Ledecký, Dan McCafferty (Nazareth), Jaroslav Svěcený, Michaela Gemrotová, Radim Schwab a mnoho ďalších.

Z národného finále bola odbornou porotou vybraná za ČR Nela Duchačová.

Adriana Habrdová reprezentovala v talianskom Sanreme Slovenskú republiku piesňou “An Angel“ z repertoáru The Kelly Family za doprovodu Sanremo Orchestra.

Behom týždňa od 1.5 –7.5. 2017 súťažiaci z ČR a SR prešli niekoľkými skúškami s orchestrom a v stredu 3.5.2017 v divadle Ariston vystúpili na oficiálnom svetovom finále. Počas zbytku týždňa sa Nela i Adriana podieľali na prezentácii Českej a Slovenskej republiky v rámci Svetového školského festivalu kreativity GEF. Medzinárodného finále sa zúčastnilo 18 zemí a 24 sólistov.

Nela sa vo svojej kategórii umiestnila na 2. mieste, čo je obrovský úspech. Na prvom mieste v tejto kategórii sa umiestnila Lizi Tsereteli z Gruzínska, ktorá sa stala aj absolútnou víťazkou súťaže. Prvé miesta v ostatných kategóriách získala Malta a Indonézia. Medzi ostatnými krajinami, ktoré sa Sanremo Junior tohto roku zúčastnili bolo napr. Francúzsko, Grécko, Taliansko, Maďarsko, Filipíny, Indonézia, Malta, Seychely, Bulharsko, Kazachstan a ďalší.