Partneři projektu

Medzinárodný detský spevácký festival pre sólistov vo veku 6-15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

reklama našeho partnerareklama našeho partnera

Patroni

Celeste Buckinghm a Martin Harich radi pomôžu.

Úlohy patrónov, poradcov a kamarátov prijali bývalí partneri, dnes spevácki kolegovia – speváčka Celeste Buckingham a spevák a moderátor Martin Harich. Prečo?

Celeste:

„Pre mladších ľudí je dobré mať priestor, kde sa môžu cítiť bezpečne a kde nemusia byť niečím vyložene zaujímaví alebo mať za sebou príbeh, ale kde ide naozaj o hlas a spev. Rovnako ako vytvoriť pre neho priestor, kde sa môže vyvíjať si môžu vybrať svoj hudobný štýl. Nemusí spievať piesne ako sú podávané pôvodnými interpretmi, ale v rámci spolupráce s orchestrom si môžu vybrať z milióna možností ako pieseň zaspievať a nájsť si svoj vlastný štýl. To sa mi vlastne najviac na súťaži Sanremo Junior páčilo. Myslím, že je potrebné na českej a slovenskej scéne podporovať projekty, ktoré deti motivujú a pomáhajú im v ich vývoji,“ – hovorí speváčka, ktorá prešla zaujímavou cestou vývinu a naozaj má čo povedať.

Martin Harich:

„Páči sa mi myšlienka, ktorá dáva možnosť mladým muzikantom vyskúšať si profesionálne zázemie. Som z malého mesta pod Tatrami a viem aký je to pocit, keď chce človek robiť muziku naplno a nemá sa o čo oprieť. Taktiež preto, lebo si všímam, že všade naookolo, po našom malom Československu, pobehuje veľké množstvo nadmieru šikovných a talentovaných ľudí, ktorým chýba iba jedno – šanca prezentovať svoje umenie vo veľkom – masovo – pred skutočným publikom. A prečo by som odporučil, aby sa decká prihlásili do tejto súťaže? Jednoznačne pre jej výnimočnosť a veľkoleposť. Je to iný projekt ako televízne reality show… Tu ide predovšetkým o muziku! Je to niečo nové, čo u nás ešte nebolo.. Napriek tomu v Európe – už s dlhoročnou tradíciou – to funguje. Spýtajte sa akéhokoľvek muzikanta, či pozná San Remo a uvidíte.“