Zoznam postupujúcich zo základného kola ZDE...

Medzinárodný detský spevácký festival pre sólistov vo veku 6-15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical)

LOGO Bon Art Pops Orchestra

O súťaži

Medzinárodná detská spevácka súťaž sprevádzaná živým orchestrom pre sólistov vo veku 6 – 15 rokov (pop, rock, jazz, folk, classical).

Vizuál Sanremo Junior 2016

Jedna z najprestížnejších medzinárodných detských súťaží pre spevákov a speváčky vo veku 6 – 15 rokov, ktorých pri vystúpení sprevádza živý 39-členný orchester.

Usporiadateľom Sanremo Junior je spoločnosť Kismet, ktorá je známa po celom svete vďaka festivalu GEF – the World Creativity Festival in Schools. V roku 2017 spoločnosť Kismet organizovala už ôsmy ročník tejto medzinárodnej speváckej súťaže, ktorá kladie dôraz na šírenie hudby a spevu medzi mladými ľuďmi. Ponúka im šancu zaspievať si s profesionálmi v medzinárodnom a multietnickom prostredí. To, že mladí a talentovaní ľudia budú mať možnosť vystúpiť so živým orchestrom, je vo svete takmer unikát. Grand finále sa každoročne koná v svetoznámom divadle Ariston v talianskom meste Sanremo. Tento rok sa Grand finále konalo v termíne 1.5. – 7.5. 2017. Viac na www.sanremojunior.it.

V roku 2016 sa do súťaže po prvýkrát zapojila aj Česká republika a reprezentovala ju talentovaná 11 – ročná Kristýna Petráková. Za svoj výkon získala špeciálnu cenu poroty.

V roku 2017 reprezentovala SR Adriana Habrdová (13 rokov).

Za ČR Nela Duchačová (11 rokov), ktorá sa vo svojej kategórii umiestnila na 2. mieste.

Kam ďalej?

Sanremo Junior Slovakia 2017